Maseya emeliyatê ya destî ya TY ji bo emeliyata sîng û zik, ENT, jidayikbûn û jinan, urolojî û ortopediyê û hwd. minasib e.
Çarçove, stûn û bingeh ji pola zengarnegir in, paqijkirina wan hêsan e û li hember korozyonê berxwedêr in.
Maseya xebatê ya mekanîkî bi pompeke rûnê pedalê tê bilindkirin û daxistin, ku bi awayekî xweş dixebite û ewle û pêbawer e. Hemû tevgerên din bi rêya gerîdeyên mekanîkî têne kirin.
Ev maseya xebitandinê ya hîdrolîk hewce dike ku plakaya lingan were qatkirin, kişandin û veqetandin, û verastkirina wê hêsan be. Ew bingehek bi şiklê T-yê digire.
1.Fonksiyona Zivirandinê
Maseya emeliyatê ya destî dikare 360° were zivirandin, bijîşk dikarin goşeyê li gorî helwesta xwe di dema emeliyatê de rast bikin, ku ev yek di dema emeliyatê de cîhê emeliyatê pir zêde dike. (Vebijarkî)
2.Guhertina Bilez bo Pozîsyona Flex
Maseya emeliyatê 200 hewce dike°bi carekê ve bi xebitandina destgirê, ku dikare ji bo şûna fonksiyona pira lumbar were bikar anîn, derketina holê (tewandin) li ser rûyê maseyê.
3. Maseya duqatî
Serê maseyê hewceyê sermaseya kompozît a du-qat, katsayiya vegirtina tîrêjên X ya nizm û bandora perspektîfê ya pênase bilind e.
4. Materyalê Pola Zengarnegir
Çarçove, bingeh, stûna rakirinê, û avahiya veguhestina sereke hemî ji pola zengarnegir 304 hatine çêkirin, ku paqijkirin û şuştina wê hêsan e, li hember asîd û korozyonê berxwedêr e, piştrast dike ku ew ê qet zeng neke.
5. Rêkxistina Hîdrolîk û Destî
Rakirin û daxistina maseya xebitandinê ya hîdrolîk ji celebê pompeya rûnê pedalê tê wergirtin, ku bi rêkûpêk dixebite, ewle û pêbawer e. Hemû tevgerên din ji hêla serê veguhestina gerîdeya mekanîkî ve têne xebitandin.
Parametran
| Modela Babetê | Maseya Xebatê ya Destûra TY |
| Dirêjahî û Firehî | 2020mm*500mm |
| Bilindahî (Jêr û Jor) | 1010mm/ 760mm |
| Plaqeya Serî (Jor û Jêr) | 45°/70° |
| Plaqeya Piştê (Jor û Jêr) | 75°/ 15° |
| Plaqeya Lingan (Jor / Jêr / Ber bi Derve) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburgê Berevajî | 25°/ 25° |
| Tewandina Alîkî (Çep û Rast) | 20°/ 20° |
| Bilindahiya Pira Gurçikê | ≥110mm |
| Doşek | Doşeka Bîranînê |
| Materyalê Sereke | 304 Pola Zengarnegir |
| Kapasîteya Barkirina Herî Zêde | 200 KG |
| Libersekînîn | 1 Sal |
SPêvekên standard
| Na. | Nav | Hejmar |
| 1 | Ekrana Anesteziyê | 1 Parçe |
| 2 | Piştgiriya Laş | 1 Cot |
| 3 | Piştgiriya Destan | 1 Cot |
| 4 | Bêhna mil | 1 Cot |
| 5 | Çengê çokê | 1 Cot |
| 6 | Kelepçeya Sazkirinê | 1 Setek |
| 7 | Doşek | 1 Setek |