Maseya cerrahî ya hîdrolîk a TS ji bo cerrahiyên sîng û zik, ENT, jineolojî û zarokanînê, urolojiyê û ortopediyê û hwd. minasib e.
Cûda ji maseya xebitandinê ya manual a gelemperî, em ji bo verastkirina plakayên pişt û lingan pergalek rakirina hîdrolîk û bihara gazê bikar tînin. Pêvajoya verastkirinê hem bêdeng û hem jî hêsan dike.
Bingeha bi şiklê Y tê bikar anîn da ku maseya xebitandinê ya hîdrolîk xwedî aramiya bilindtir û cîhê vala be, da ku karmendên bijîşkî bikaribin bi mesafeya sifir nêzîkî nexweş bibin.
Dizayna tekerên mezin di dema tevgerê de wê dij-lerzîn û dekompresyonê dike.
1. Kefa Bîranînê ya Pêşketî
Materyalê rûyê maseya cerrahî ya hîdrolîk agirnegir û antîstatîk e. Doşeka polîuretanê (PU) ya qalibkirî paqijkirina wê hêsan e û temenê wê yê xizmetê dirêj e.
2. Pira Gurçikê ya Çêkirî.
Destikê têxe qulika têkildar, destikê bizivirîne û pira kemberê ber bi pozîsyoneke guncaw ve hilkişe an dakeve, paşê destikê bikşîne derve. Ji bo maseya emeliyatê ya hîdrolîk a TS, bilindahiya pira kemberê ji 100 mm zêdetir be.
3. ÎtxalkirîHhîdraulîkSsîstem
Sîstema hîdrolîk a ji Amerîkayê hatî hawirdekirin tevgera maseya xebitandina destan aram û bilez dike.
4. AgoşeyîAsererastkirinwbiGas Sqerax
Hem plakaya piştê û hem jî movikên plakaya lingan ên maseya xebitandinê ya hîdrolîk a TS bi strukturên piştgiriya silindirê bihara gazê ve hatine sazkirin, ku cûrbecûr verastkirinan nerm, bêdeng û bê lerizîn dike, di heman demê de bi bandor avahiya movikan diparêze û pêşî li ketina nexweş digire.
5. Lsêwirana tekerlek arger
Bingeha maseya xebitandinê ya hîdrolîk a mekanîkî bi tekerên mezin (bi qûtras) hatiye sêwirandin.≥100mm), ku ji bo tevgerê nerm e. Teker dema frenkirinê radibin, bingeha nivînan bi erdê re di têkiliyek zexm de ye, û aramî baş e.
Parametran
| Modela Babetê | Tabloya Xebatê ya Hîdrolîk a TS |
| Dirêjahî û Firehî | 2050mm*500mm |
| Bilindahî (Jêr û Jor) | 890mm/ 690mm |
| Plaqeya Serî (Jor û Jêr) | 60°/60° |
| Plaqeya Piştê (Jor û Jêr) | 75°/ 15° |
| Plaqeya Lingan (Jor / Jêr / Ber bi Derve) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburgê Berevajî | 25°/ 25° |
| Tewandina Alîkî (Çep û Rast) | 20°/ 20° |
| Bilindahiya Pira Gurçikê | ≥110mm |
| Doşek | Doşeka Bîranînê |
| Materyalê Sereke | 304 Pola Zengarnegir |
| Kapasîteya Barkirina Herî Zêde | 200 KG |
| Libersekînîn | 1 Sal |
SPêvekên standard
| Na. | Nav | Hejmar |
| 1 | Ekrana Anesteziyê | 1 Parçe |
| 2 | Piştgiriya Laş | 1 Cot |
| 3 | Piştgiriya Destan | 1 Cot |
| 4 | Bêhna mil | 1 Cot |
| 5 | Çengê çokê | 1 Cot |
| 6 | Kelepçeya Sazkirinê | 1 Setek |
| 7 | Doşek | 1 Setek |
| 8 | Kembera Laş | 1 Setek |