Maseya emeliyatê ya mobîl a TDY-2 xwedî nivîn û stûnek ji pola zengarnegir a 304 e, paqijkirina wê hêsan e û li dijî qirêjiyê ye.
Rûyê maseyê ji 5 beşan pêk tê: beşa serî, beşa piştê, beşa qûnan, û du beşên lingan ên veqetandî.
Maseya emeliyatê ya mobîl a TDY-2 dikare li ser dûrahiya 340 mm were veguhastin, ku di dema emeliyatê de ji bo C-arm qadeke perspektîfê ya baş peyda dike, û dikare bi qutiyên fîlmên tîrêjên X re were bikar anîn.
Serê panelê bi du movikan, panela lingan bi rêya bihara gazê ya verastkirî. Tekerên bêdeng ên marqeya Almanî bi kar bînin. Her wiha fonksiyonên vesazkirina yek bişkokî, qefilandina yek bişkokî û dijî-qefilandinê vebijarkî ne.
Ev maseya xebitandinê ya elektrîkî ya pirfonksiyonel ji bo cûrbecûr emeliyatan, wekî emeliyata zik, nexweşiyên jidayîkbûnê, jineolojiyê, ENT, urolojiyê, anorektûm û ortopediyê, û hwd. minasib e.
1.Plaqeya serê hevbeş a ducarî
Plaqeya serê du-hevgirtî ya vê maseya xebatê ya elektrîkê dikare bilindahiya serê nivînan bi awayekî azad rast bike, û dihêle ku nexweş dema ku di pozîsyonên cûda de operasyonan dike, goşeyek serê rehet hebe.
2. Plaqeya lingan dikare Kontrola Elektrîkî an Kontrola Biharê ya Gazê be
Plaqeya lingan dikare bi bihara gazê were kontrol kirin an jî dikare ji bo kontrola elektrîkê were nûvekirin.
3. Sîstema Kontrola Duqat a Bijarte
Kontrolkera destan û kontrolên panelê yên vebijarkî ji bo emeliyatê parastina duqat pêşkêş dikin.
٤.Casterên Mezin
Kastêrên TENTE yên Almanî yên îtxalkirî, li hember aşînê berxwedêr û bêdeng in.
5. Bateriya şarjkirî ya çêkirî
Maseya emeliyatê ya elektrîkî ya TDY-2 bi bataryayek şarjkirî ya performansa bilind ve hatî çêkirin, ku dikare hewcedariyên 50 operasyonan bicîh bîne. Di heman demê de, ew xwedî dabînkirina hêza AC ye da ku enerjiya elektrîkê peyda bike da ku ewlehiya herî zêde misoger bike.
6.Hilbijartina Zêdetir a Bijarte
Fonksiyona vesazkirina yek-bişkokî ya vebijarkî, çembûna erênî û çembûna berevajî.
Ppîvan:
| CinsŞanî | Maseya Xebatê ya Elektrîkî ya Mobîl a TDY -2 |
| Dirêjahî û Firehî | 2100mm*550mm |
| Bilindahî (Jêr û Jor) | 1000mm/ 700mm |
| Plaqeya Serî (Jor û Jêr) | 45° 90° |
| Plaqeya Piştê (Jor û Jêr) | 90°/ 17° |
| Plaqeya Lingan (Jor / Jêr / Ber bi Derve) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburgê Berevajî | 25°/ 25° |
| Tewandina Alîkî (Çep û Rast) | 15°/ 15° |
| Bilindahiya Pira Gurçikê | ≥110mm |
| Xêzkirina asoyî | 345mm |
| Flex/ Refleks | Operasyona Hevbeş |
| Lijneya tîrêjên X | Bixwe |
| Panela Kontrolê | Rêzan |
| Sîstema elektromotorê | Jiecang |
| Woltî | 220V/110V |
| Pircarînî | 50Hz / 60Hz |
| Hêz û Kompaktî | 1.0 KW |
| Pîl | Erê |
| Doşek | Doşeka Bîranînê |
| Materyalê Sereke | 304 Pola Zengarnegir |
| Kapasîteya Barkirina Herî Zêde | 200 KG |
| Libersekînîn | 1 Sal |
Pêvekên Standard
| Na. | Nav | Hejmar |
| 1 | Ekrana Anesteziyê | 1 perçe |
| 2 | Piştgiriya Laş | 1 cot |
| 3 | Piştgiriya Destan | 1 cot |
| 4 | Piştgiriya Milê | 1 cot |
| 5 | Piştgiriya Lingan | 1 cot |
| 6 | Piştgiriya lingan | 1 cot |
| 6 | Destgirê Pira Gurçikê | 1 perçe |
| 7 | Doşek | 1 Setek |
| 8 | Kelepçeya Sazkirinê | 8 parçe |
| 9 | Kelepçeya Sazkirina Dirêj | 1 cot |
| 10 | Dûrdestiya Destî | 1 perçe |
| 11 | Xeta Elektrîkê | 1 perçe |