Maseya xebitandinê ya elektrîkî ya TDG-1 pênc komên çalakiyê yên sereke hene: bilindahiya rûyê nivînê ya elektrîkî ya verastkirî, meyldariya pêş û paş, meyldariya çep û rast, bilindahiya plakaya paşîn, û firên.
Dîmena xweşik, laş, bingeh, stûna rakirinê û rayên alî yên vê pergala xebitandinê ya elektrîkê hemî ji pola zengarnegir a bi kalîte bilind hatine çêkirin, xwedî qedandina bilind, berxwedana korozyonê û hêza mekanîkî ya bilind in.
Bi kontrola yek-bişkokî, pozîsyonên cûrbecûr ên maseya xebitandina elektrîkê bi aqilmendî rast bikin. Ew aktuatora elektrîkê ya LINAK-ê bikar tîne, ku bêdeng, rast û lêçûnek parastinê kêm e. Sêwirana tekerên mezin, dekompresyona bêdeng û dij-sîsmîk.
Ev maseya xebatê ya elektrîkî ji bo cûrbecûr emeliyatan, wek emeliyata zik, nexweşiyên jidayîkbûnê, jineolojiyê, ENT, urolojiyê, anoreksîk û ortopediyê, û hwd. minasib e.
1.AgoşeyîAsererastkirinwbiGas Sqerax
Hem plakaya piştê û hem jî girêdanên plakaya lingan ên maseya emeliyata elektrîkê ya TDG-1 bi strukturên piştgiriya silindirê bihara gazê ve hatine sazkirin, ku cûrbecûr verastkirinan nerm, bêdeng û bê lerizîn dike, di heman demê de bi bandor avahiya girêdanê diparêze û pêşî li ketina nexweş digire.
2.Aktuatora Xêzik a Elektrîkî ya LINAK
Bi karanîna çîpa elektrîkê, pêdivîya karmendên bijîşkî bi destan kontrolkirina cihê maseya emeliyatê ji holê radike. Tenê pêdivî bi girtina dûrvekirinê heye, ev hêsan e û teserûfa kedê dike. Li gorî lênêrîna piştî firotanê ya maseya xebatê ya hîdrolîk, maseya xebatê ya elektrîkê lêçûna lênêrîna piştî firotanê jî pir kêm dike. Di dema pêvajoya sererastkirinê de, çîpa elektrîkê dikare bi awayekî rasttir were bicihkirin, û pêvajoya sererastkirinê pir bêdeng e.
3. Bingeha Tîpa Y
Bingeha nivînan sêwirana şiklê Y-yê qebûl dike, ku ne tenê li gorî sêwirana ergonomîk e, lê di heman demê de aramiya maseya emeliyata elektrîkê jî zêde dike, lê di heman demê de ji bo karmendên bijîşkî cîhek azadtir ji bo lingan peyda dike, dihêle ku karmendên bijîşkî bêtir nêzîkî nexweş bibin.
4. Amûrên Piralî
Ji bo ku nexweşên di bin anesteziya giştî de di dema emeliyatê de nekevin, bi kemerên mil, kemerên destan, kemerên lingan û kemerên laş ve hatîye sazkirin. Plaqeyên lingan, piştgirên destan, piştgirên laş û piştgirên lingan hemî bi balîfên kefiya bîranînê ve hatine sazkirin da ku rehetiya emeliyatê û gerandina normal a şilavên laş di dema emeliyatê de misoger bikin.
5. Lsêwirana tekerlek arger
Bingeha maseya xebitandinê ya mekanîkî û elektrîkî bi tekerên mezin (bi qûtras) hatiye sêwirandin.≥100mm), ku ji bo tevgerê nerm e. Dema frenkirinê teker bilind dibin, bingeha nivînan bierd xweş e, û aramî baş e.
6. Bateriya Çêkirî
Di rewşa qutbûna elektrîkê de, bataryaya hundirîn dikare 50 operasyonan piştgirî bike.
Parametran
| CinsŞanî | Tabloya Operasyona Elektrîkî ya TDG-1 |
| Dirêjahî û Firehî | 2050mm*500mm |
| Bilindahî (Jêr û Jor) | 890mm/ 690mm |
| Plaqeya Serî (Jor û Jêr) | 60°/ 60° |
| Plaqeya Piştê (Jor û Jêr) | 90°/ 17° |
| Plaqeya Lingan (Jor / Jêr / Ber bi Derve) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburgê Berevajî | 25°/ 11° |
| Tewandina Alîkî (Çep û Rast) | 20°/ 20° |
| Bilindahiya Pira Gurçikê | ≥110mm |
| Flex/ Refleks | Operasyona Hevbeş |
| Panela Kontrolê | Bixwe |
| Sîstema elektromotorê | Lînak |
| Woltî | 220V/110V |
| Pircarînî | 50Hz / 60Hz |
| Hêz û Kompaktî | 1.0 KW |
| Pîl | Erê |
| Doşek | Doşeka Bîranînê |
| Materyalê Sereke | 304 Pola Zengarnegir |
| Kapasîteya Barkirina Herî Zêde | 200 KG |
| Libersekînîn | 1 Sal |
SPêvekên standard
| Na. | Nav | Hejmar |
| 1 | Ekrana Anesteziyê | 1 perçe |
| 2 | Piştgiriya Laş | 1 cot |
| 3 | Piştgiriya Destan | 1 cot |
| 4 | Piştgiriya Lingan | 1 cot |
| 5 | Destgirê Pira Gurçikê | 1 perçe |
| 6 | Doşek | 1 Setek |
| 7 | Dûrdestiya Destî | 1 perçe |
| 8 | Xeta Elektrîkê | 1 perçe |